Map module (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Cancel
fr: Annuler

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Display Settings
fr: Paramètres d'affichage

en: Email
fr: Courriel

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: Location
fr: Emplacement

en: Advanced
fr: Avancé

en: System
fr: Système

en: General
fr: Général

en: Brazil
fr: Brésil

en: Japan
fr: Japon

en: Google Maps API Key
fr: Clé pour l'API Google Maps

en: Germany
fr: Allemagne

en: Australia
fr: Australie

en: China
fr: Chine

en: India
fr: Inde

en: Italy
fr: Italie

en: Mexico
fr: Mexique

en: Russia
fr: Russie

en: South Africa
fr: Afrique du Sud

en: Spain
fr: Espagne

en: Switzerland
fr: Suisse

en: United Kingdom
fr: Royaume-Uni

en: United States
fr: États-Unis

en: Share
fr: Partager

en: Map
fr: Carte

en: Map type
fr: Type de carte

en: Enable debug mode
fr: Activer le mode de débogage

en: Buy now
fr: Acheter maintenant

en: Bottom Left
fr: En bas à gauche

en: Bottom Right
fr: En bas à droite

en: Top Left
fr: En haut à gauche

en: Top Right
fr: En haut à droite

en: Locations
fr: Emplacements

en: Email:
fr: Courriel :

en: Latitude:
fr: Latitude :

en: Longitude:
fr: Longitude :

en: Not set
fr: Non défini

en: Our Location
fr: Notre emplacement

en: Debug Settings
fr: Paramètres de débogage

en: Map Type
fr: Type de carte

en: Location information
fr: Informations sur l'emplacement

en: My Location
fr: Mon emplacement

en: Service:
fr: Service :
