Map module (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Cancel
nl: Annuleren

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Display Settings
nl: Weergave-instellingen

en: Email
nl: E-mail

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Location
nl: Locatie

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: System
nl: Systeem

en: General
nl: Algemeen

en: Brazil
nl: Brazilië

en: Google Maps API Key
nl: Google Maps API-sleutel

en: Germany
nl: Duitsland

en: Australia
nl: Australië

en: France
nl: Frankrijk

en: Italy
nl: Italië

en: Russia
nl: Rusland

en: South Africa
nl: Zuid-Afrika

en: Spain
nl: Spanje

en: Switzerland
nl: Zwitserland

en: United Kingdom
nl: Groot Brittannië

en: United States
nl: Verenigde Staten

en: Share
nl: Delen

en: minutes
nl: minuten

en: Map
nl: Landkaart

en: Map type
nl: Kaartsoort

en: Default zoom level
nl: Standaard zoomniveau

en: Buy now
nl: Koop nu

en: Bottom Left
nl: Linksonder

en: Bottom Right
nl: Rechtsonder

en: Top Left
nl: Linksboven

en: Top Right
nl: Rechtsboven

en: Map settings
nl: Mapinstellingen

en: Locations
nl: Locaties

en: Email:
nl: E-mail:

en: Not set
nl: Niet ingesteld

en: Our Location
nl: Onze Locatie

en: Driving
nl: Met de auto

en: Walking
nl: Te voet

en: Location information
nl: Locatie-informatie

en: Public transport
nl: Openbaar vervoer
