Map (1.0.0-rc2) - en to hu translation catalogue (73 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Description field
hu: Leírás mező

en: Main
hu: Fő

en: View
hu: Megtekintés

en: Display Settings
hu: Megjelenés beállításai

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Email
hu: E-mail

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Location
hu: Helyszín

en: Gallery
hu: Galéria

en: System
hu: Rendszer

en: Basic Information
hu: Alapvető információ

en: Address
hu: Cím

en: Japan
hu: Japán

en: Credit Card
hu: Hitelkártya

en: Close
hu: Bezár

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Longitude
hu: Földrajzi hosszúság

en: Germany
hu: Németország

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Canada
hu: Kanada

en: China
hu: Kína

en: France
hu: Franciaország

en: Italy
hu: Olaszország

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Switzerland
hu: Svájc

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United States
hu: Egyesült Államok

en: Share
hu: Megosztás

en: minutes
hu: perc

en: Link to content
hu: Hivatkozás a tartalomra

en: Map
hu: Térkép

en: Map height
hu: Térkép magassága

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Website
hu: Webhely

en: Image Settings
hu: Kép beállítások

en: Image Gallery
hu: Galéri

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Save Configuration
hu: Beállítások mentése

en: Grid
hu: Rács

en: Autoplay
hu: Automatikus lejátszás

en: Image title
hu: Kép címe

en: Images per page
hu: Képek oldalanként

en: Buy now
hu: Vásárlás most

en: Gallery Title
hu: Galéria címe

en: Cost:
hu: Költség:

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: Tips
hu: Tippek

en: meters
hu: méter

en: Locations
hu: Helyszínek

en: Latitude:
hu: Földrajzi szélesség:

en: Longitude:
hu: Földrajzi hosszúság:

en: Legend
hu: Jelmagyarázat

en: Alt text
hu: Alternatív szöveg

en: Please enter a valid URL.
hu: Érvényes webcímet kell megadni.

en: Photo Gallery
hu: Fotógaléria

en: Additional Information
hu: Kiegészítő információ

en: Gallery Description
hu: Galéria leírása

en: Layout Settings
hu: Elrendezési beállítások

en: Transport
hu: Átvitel

en: Routing
hu: Útválasztás

en: Phone:
hu: Telefon:

en: Show navigation arrows
hu: Navigációs nyilak megmutatása

en: Image Style
hu: Képstílus

en: - Select a view -
hu: - Nézet választása -
