Map (1.0.0-rc2) - en to ru translation catalogue (81 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: List
ru: Список

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Description field
ru: Поле описания

en: Main
ru: Основная

en: View
ru: Просмотр

en: Display Settings
ru: Настройки отображения

en: Layout
ru: Макет

en: Advanced Settings
ru: Расширенные настройки

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Location
ru: Место

en: Gallery
ru: Галерея

en: System
ru: Система

en: Basic Information
ru: Основная информация

en: Address
ru: Адрес

en: Japan
ru: Япония

en: Credit Card
ru: Кредитная карта

en: Close
ru: Закрыть

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: Germany
ru: Германия

en: Australia
ru: Австралия

en: Canada
ru: Канада

en: China
ru: Китай

en: France
ru: Франция

en: Italy
ru: Италия

en: Spain
ru: Испания

en: Switzerland
ru: Швейцария

en: United Kingdom
ru: Великобритания

en: United States
ru: Соединённые Штаты Америки

en: Share
ru: Поделиться

en: minutes
ru: минут

en: Link to content
ru: Ссылка на содержимое

en: Map
ru: Карта

en: Map height
ru: Высота карты

en: Sidebar
ru: Боковая панель

en: Accommodation
ru: Приют

en: Reset to Defaults
ru: Очистить

en: Website
ru: Вебсайт

en: Image Settings
ru: Настройки изображения

en: Image Link
ru: Ссылка на изображение

en: Image Gallery
ru: Галерея изображений

en: Loading...
ru: Загрузка...

en: Save Configuration
ru: Сохранить настройки

en: Grid
ru: Сетка

en: Enable caching
ru: Включить кэширование

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Image title
ru: Заголовок изображения

en: Images per page
ru: Изображений на страницу

en: Buy now
ru: Купить сейчас

en: Cost:
ru: Стоимость:

en: No link
ru: Ссылки нет

en: Tips
ru: Советы

en: meters
ru: метров

en: Map settings
ru: Установки карты

en: Marker settings
ru: Настройки маркеров

en: Locations
ru: Места

en: Latitude:
ru: Широта:

en: Longitude:
ru: Долгота:

en: Show pager
ru: Показывать пейджер

en: Image thumbnails
ru: Миниатюры изображений

en: Legend
ru: Легенда

en: Contact Information
ru: Контактная информация

en: Alt text
ru: Alt текст

en: Please enter a valid URL.
ru: Укажите корректный адрес (URL)

en: Gallery Description
ru: Описание галереи

en: Airport
ru: Аэропорт

en: Parking
ru: Парковка

en: Train
ru: Поезд

en: Layout Settings
ru: Настройки Макета

en: Transport
ru: Транспорт

en: Phone:
ru: Телефон:

en: Show navigation arrows
ru: Показывать стрелки навигации

en: Image Style
ru: Стиль изображения

en: Payment Methods
ru: Способы оплаты

en: Masonry
ru: Кирпичная кладка
