Map (1.0.0-rc3) - en to fr translation catalogue (75 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Description field
fr: Champ description

en: Main
fr: Principal

en: View
fr: Voir

en: Display Settings
fr: Paramètres d'affichage

en: Layout
fr: Mise en page

en: Email
fr: Courriel

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Location
fr: Emplacement

en: Gallery
fr: Galerie

en: System
fr: Système

en: Basic Information
fr: Information de base

en: Address
fr: Adresse

en: Japan
fr: Japon

en: Credit Card
fr: Carte bancaire

en: Close
fr: Fermer

en: Germany
fr: Allemagne

en: Australia
fr: Australie

en: China
fr: Chine

en: Italy
fr: Italie

en: Spain
fr: Espagne

en: Switzerland
fr: Suisse

en: United Kingdom
fr: Royaume-Uni

en: United States
fr: États-Unis

en: Share
fr: Partager

en: Link to content
fr: Lier au contenu

en: Map
fr: Carte

en: Map height
fr: Hauteur de la carte

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Reset to Defaults
fr: Réinitialiser aux valeurs par défaut

en: Website
fr: Site web

en: Image Settings
fr: Réglages de l'image

en: Image Gallery
fr: Galerie Image

en: Loading...
fr: En cours de chargement...

en: Default category
fr: Catégorie par défaut

en: Save Configuration
fr: Enregistrer la Configuration

en: Grid
fr: Grille

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Image title
fr: Titre de l'image

en: Images per page
fr: Images par page

en: Buy now
fr: Acheter maintenant

en: Cash
fr: Encaisser

en: Cost:
fr: Coût :

en: No link
fr: Aucun lien

en: Tips
fr: Astuces

en: Locations
fr: Emplacements

en: Email:
fr: Courriel :

en: Latitude:
fr: Latitude :

en: Longitude:
fr: Longitude :

en: Show pager
fr: Afficher la pagination

en: Legend
fr: Légende

en: Show legend
fr: Montrer la légende

en: Alt text
fr: Texte alternatif

en: Zoom Level
fr: Niveau du zoom

en: Our Location
fr: Notre emplacement

en: Additional Information
fr: Informations supplémentaires

en: Gallery Description
fr: Description de la galerie

en: Layout Settings
fr: Paramètres de mise en page

en: Routing
fr: Routage

en: Location information
fr: Informations sur l'emplacement

en: My Location
fr: Mon emplacement

en: Previous image
fr: Image précédente

en: Next image
fr: Image suivante

en: Image Style
fr: Style d'image

en: Minimum Zoom
fr: Zoom minimum

en: Maximum Zoom
fr: Zoom maximum

en: Payment Methods
fr: Modes de paiement

en: - Select a view -
fr: - Sélectionner une vue -
