Map (1.0.0-rc3) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Description field
id: Bidang deskripsi

en: View
id: Lihat

en: Layout
id: Tata letak

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Location
id: Lokasi

en: System
id: Sistem

en: Address
id: Alamat

en: Japan
id: Jepang

en: Close
id: Tutup

en: Germany
id: Jerman

en: Canada
id: Kanada

en: China
id: Cina

en: France
id: Perancis

en: Italy
id: Italia

en: Spain
id: Spanyol

en: Switzerland
id: Swiss

en: United Kingdom
id: Inggris

en: United States
id: Amerika Serikat

en: Link to content
id: Tautan ke konten

en: Map
id: Peta

en: Loading...
id: Memuat...

en: Grid
id: Kotakan

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: Cost:
id: Biaya:

en: No link
id: TIdak ada tautan.

en: Tips
id: Tip
