Map (1.0.0-rc3) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Description field
ja: 説明フィールド

en: Main
ja: メイン

en: View
ja: ビュー

en: Display Settings
ja: 表示設定

en: Layout
ja: レイアウト

en: Email
ja: メール

en: Advanced Settings
ja: 高度な設定

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Location
ja: 場所

en: System
ja: システム

en: Basic Information
ja: 基本情報

en: Address
ja: 住所

en: Japan
ja: 日本

en: Credit Card
ja: クレジットカード

en: Close
ja: 閉じる

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Germany
ja: ドイツ

en: Australia
ja: オーストラリア

en: Canada
ja: カナダ

en: China
ja: 中国

en: France
ja: フランス

en: Italy
ja: イタリア

en: Spain
ja: スペイン

en: Switzerland
ja: スイス

en: United Kingdom
ja: 英国

en: United States
ja: 米国

en: minutes
ja: 分

en: Link to content
ja: コンテンツへのリンク

en: Map
ja: 地図

en: Sidebar
ja: サイドバー

en: Loading...
ja: ロード中…

en: Grid
ja: グリッド

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Image title
ja: 画像タイトル

en: Cost:
ja: 原価:

en: No link
ja: リンクなし

en: Locations
ja: 場所

en: Email:
ja: Ｅメール:

en: Legend
ja: 用例

en: Alt text
ja: 代替テキスト

en: Image Style
ja: イメージスタイル

en: Payment Methods
ja: 支払い方法
