Map (1.0.0-rc4) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Description field
it: Campo descrizione

en: View
it: Visualizza

en: Display Settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Email
it: E-mail

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Location
it: Posizione

en: System
it: Sistema

en: Basic Information
it: Informazioni di Base

en: Address
it: Indirizzo

en: Japan
it: Giappone

en: Credit Card
it: Carta di Credito

en: Close
it: Chiudi

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Germany
it: Germania

en: China
it: Cina

en: France
it: Francia

en: Italy
it: Italia

en: Spain
it: Spagna

en: Switzerland
it: Svizzera

en: United Kingdom
it: Regno Unito

en: United States
it: Stati Uniti

en: minutes
it: minuti

en: Link to content
it: Link al contenuto

en: Map
it: Mappa

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Grid
it: Griglia

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Cost:
it: Costo:

en: No link
it: Nessun link

en: Tips
it: Consigli

en: Locations
it: Posizioni

en: Email:
it: E-mail:

en: Alt text
it: Testo alternativo
