Map (1.0.0-rc5) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Description field
hi: विवरण क्षेत्र

en: View
hi: देखें

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Email
hi: ईमेल

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Location
hi: स्थान

en: System
hi: प्रणाली

en: Address
hi: पता

en: Japan
hi: जापान

en: Close
hi: बंद करे

en: Germany
hi: जर्मनी

en: Australia
hi: ऑस्ट्रेलिया

en: Canada
hi: कनाडा

en: France
hi: फ्रांस

en: Italy
hi: इटली

en: Spain
hi: स्पेन

en: Switzerland
hi: स्विट्जरलैंड

en: United Kingdom
hi: यूनाइटेड किंगडम

en: United States
hi: संयुक्त राज्य अमेरिका

en: Link to content
hi: लिंक टू कांटेंट

en: Map
hi: नक्शा

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Loading...
hi: लोड हो रहा है...

en: Grid
hi: ढांचा

en: No link
hi: कोई लिंक नहीं

en: Email:
hi: ईमेल / ई -पता :

en: No caption
hi: कोई अनुशीर्षक नहीं
