Map (1.0.0-rc6) - en to pt translation catalogue (61 entries)

en: Home
pt: Início

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Description field
pt: Campo de descrição

en: Main
pt: Principal

en: View
pt: Ver

en: Advanced Settings
pt: Configurações avançadas

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Location
pt: Localização

en: Gallery
pt: Galeria

en: System
pt: Sistema

en: Basic Information
pt: Informações básicas

en: Address
pt: Endereço

en: Japan
pt: Japão

en: Credit Card
pt: Cartão de crédito

en: Close
pt: Fechar

en: Germany
pt: Alemanha

en: Australia
pt: Austrália

en: Canada
pt: Canadá

en: France
pt: França

en: Italy
pt: Itália

en: Spain
pt: Espanha

en: Switzerland
pt: Suíça

en: United Kingdom
pt: Reino Unido

en: United States
pt: Estados Unidos

en: Share
pt: Compartilhe

en: minutes
pt: minutos

en: Link to content
pt: Link para o conteúdo

en: Map
pt: Mapa

en: Map height
pt: Altura do mapa

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Image Settings
pt: Configurações de imagem

en: Image Gallery
pt: Galeria de imagem

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Grid
pt: Grade

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Image title
pt: Título da imagem

en: Images per page
pt: Imagens por página

en: Cash
pt: Dinheiro

en: Contact name
pt: Nome do contato

en: Cost:
pt: Custo:

en: No link
pt: Sem link

en: Tips
pt: Dicas

en: meters
pt: metros

en: Map settings
pt: Configurações do mapa

en: Locations
pt: Localizações

en: Legend
pt: Legenda

en: Contact Information
pt: Informação de contato

en: Show legend
pt: Mostrar legenda

en: Alt text
pt: Texto alternativo

en: Our Location
pt: Nossa localização

en: Gallery Description
pt: Descrição da Galeria

en: Minimum Zoom
pt: Zoom mínimo

en: Maximum Zoom
pt: Zoom máximo

en: Payment Methods
pt: Métodos de Pagamento

en: - Select a view -
pt: - Selecione uma view -
