Map (1.0.0-rc6) - en to uk translation catalogue (94 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Description field
uk: Поле опису

en: Main
uk: Головна

en: View
uk: Перегляд

en: Display Settings
uk: Налаштування відображення

en: Layout
uk: Макет

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Advanced Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Location
uk: Місце розташування

en: Gallery
uk: Галерея

en: System
uk: Система

en: Basic Information
uk: Основна інформація

en: Address
uk: Адреса

en: Japan
uk: Японія

en: Credit Card
uk: Кредитна карта

en: Close
uk: Закрити

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: Germany
uk: Німеччина

en: Australia
uk: Австралія

en: Canada
uk: Канада

en: China
uk: Китай

en: France
uk: Франція

en: Italy
uk: Італія

en: Spain
uk: Іспанія

en: Switzerland
uk: Швейцарія

en: United Kingdom
uk: Великобританія

en: United States
uk: США

en: Share
uk: Спільні файли

en: minutes
uk: хвилин(и)

en: Link to content
uk: Посилання на матеріал

en: Map
uk: Мапа

en: Map height
uk: Висота карти

en: Sidebar
uk: Панель

en: Reset to Defaults
uk: Скинути до початкових

en: View:
uk: Перегляд:

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Image Settings
uk: Параметри зображення

en: Image Link
uk: Посилання на зображення

en: Image Gallery
uk: Галерея зображень

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: Default category
uk: Базова категорія

en: Save Configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Grid
uk: Сітка

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Image title
uk: Заголовок зображення

en: Images per page
uk: Зображень на сторінці

en: Button Label
uk: Позначка Кнопки

en: Cash
uk: Готівка

en: Contact name
uk: Ім'я контакту

en: SMS
uk: СМС

en: Gallery Title
uk: Заголовок галереї

en: Cost:
uk: Ціна:

en: No link
uk: Без посилання

en: Tips
uk: Підказки

en: meters
uk: метрів

en: Map settings
uk: Налаштування карти

en: Marker settings
uk: Настроювання маркерів

en: Locations
uk: Місця розташування

en: Email:
uk: Електронна пошта:

en: Latitude:
uk: Широта:

en: Longitude:
uk: Довгота:

en: Image thumbnails
uk: Мініатюри зображень

en: Legend
uk: Легенда

en: Contact Information
uk: Контактна інформація

en: Alt text
uk: Альтернативний текст

en: Please enter a valid URL.
uk: Укажіть коректну адресу (URL)

en: Shopping
uk: Покупки

en: Our Location
uk: Наше місце розташування

en: Additional Information
uk: Додаткові відомості

en: Airport
uk: Аеропорт

en: Train
uk: Поїзд

en: Layout Settings
uk: Параметри розкладки

en: Transport
uk: Транспорт

en: Routing
uk: Маршрутизація

en: Address:
uk: Адреса:

en: Phone:
uk: Телефон:

en: Location information
uk: Інформація про місце розташування

en: Show navigation arrows
uk: Показати навігаційні стрілки

en: Previous image
uk: Попереднє зображення

en: Next image
uk: Наступне зображення

en: Image Style
uk: Стиль зображення

en: Accuracy:
uk: Точність:

en: Payment Methods
uk: Способи оплати

en: Map style
uk: Стиль карти

en: - Select a view -
uk: - Виберіть перегляд -
