Map object field (2.0.1) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Title
id: Judul

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: Preview
id: Pratinjau

en: List type
id: Jenis daftar

en: Map
id: Peta

en: Apply
id: Terapkan

en: Ordered list
id: Daftar terurut

en: Unordered list
id: Daftar tidak urut

en: About
id: Tentang

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Wrapper class
id: Kelas pembungkus
