Map object field (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Title
de: Titel

en: Type
de: Typ

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Preview
de: Vorschau

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Map
de: Karte

en: Stroke color
de: Strichfarbe

en: Fill color
de: Füllfarbe

en: Map width
de: Kartenbreite

en: Map height
de: Kartenhöhe

en: Apply
de: Anwenden

en: About
de: Über

en: Field types
de: Feldtypen

en: Map Type
de: Kartentyp
