Map object field (8.x-1.1) - en to hr translation catalogue (9 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Type
hr: Vrsta

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Edit
hr: Uredi

en: Preview
hr: Pregled

en: Apply
hr: Primjeni

en: About
hr: Opis
