Map object field (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Latitude
uk: Широта

en: Google Maps API Key
uk: Ключ від Google Maps API

en: Map
uk: Мапа

en: Stroke color
uk: Колір лінії

en: Fill color
uk: Колір заповнення

en: Map width
uk: Ширина карти

en: Map height
uk: Висота карти

en: Apply
uk: Застосувати

en: About
uk: Про модуль

en: Zoom
uk: Збільшення

en: Field types
uk: Типи полів

en: Map Type
uk: Тип карти
