Map Route Planner (1.0.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Created
nl: Aangemaakt

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Address
nl: Adres

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Default zoom
nl: Standaardzoomniveau

en: Map
nl: Landkaart

en: Satellite
nl: Satteliet

en: Hybrid
nl: Hybride

en: Map type
nl: Kaartsoort

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Other options
nl: Andere opties

en: Form
nl: Formulier

en: Button Color
nl: Knopkleur

en: Restore
nl: Herstellen

en: Print
nl: Afdrukken

en: Destination address
nl: Bestemmingsadres

en: Opacity
nl: Ondoorzichtigheid

en: Terrain
nl: Terrein

en: Reduce
nl: Verminder

en: Enable street view control
nl: Street View-controle inschakelen

en: Enable zoom control
nl: Zoom-controle inschakelen
