Map Route Planner (1.0.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: تدوین

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: هویت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Map
fa: نقشه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Form
fa: ورقه

en: Print
fa: چاپ

en: Opacity
fa: مبهمیت
