Mapbox Places (1.0.0) - en to cs translation catalogue (14 entries)

en: Language
cs: Jazyk

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Country
cs: Země

en: Place
cs: Místo

en: Settings
cs: Nastavení

en: Address
cs: Adresa

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Postal Code
cs: PSČ

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: Textfield size: @size
cs: Velikost textového pole: @size
