Mapbox Places (1.0.0) - en to el translation catalogue (14 entries)

en: Language
el: Γλώσσα

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Country
el: Χώρα

en: Place
el: Τόπος

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Region
el: Περιοχή

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
el: Το κείμενο που θα εμφανίζεται μέσα στο πεδίο μέχρι να εισαχθεί μία τιμή. Αυτό το βοηθητικό στοιχείο είναι συνήθως παράδειγμα αναμενόμενης τιμής ή σύντομη περιγραφή της αναμενόμενου μορφότυπου.

en: Placeholder: @placeholder
el: Σύμβολο κράτησης θέσης: @placeholder

en: Textfield size: @size
el: Μέγεθος πεδίου κειμένου: @size
