Mapkit (1.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Actions
da: Handlinger

en: None
da: Ingen

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: User
da: Bruger

en: Configure
da: Konfigurér

en: Bottom
da: Bund

en: From
da: Fra

en: Sort order
da: Sorteringsrækkefølge

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Text color
da: Tekstfarve

en: kilometers
da: kilometer

en: Provider
da: Udbyder

en: Order
da: Rækkefølge

en: Postal code
da: Postnummer

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: less than
da: mindre end

en: Location field
da: Lokationsfelt

en: Location settings
da: Lokale indstillinger

en: Map type
da: Korttype

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Street address
da: Adresse

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Any
da: Nogen

en: Input type
da: Input-type

en: between
da: mellem

en: Context assignments
da: Konteksttildeling
