Mapsemble (2.0.0-beta1) - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: unknown
ar: مجهول

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Drupal
ar: دروبال

en: Location
ar: الموضع

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Height
ar: الارتفاع

en: Store
ar: المتجر

en: here
ar: هنا

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Map
ar: خريطة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Card
ar: بطاقة

en: Formatter settings
ar: إعدادات المنسق
