Mapsemble (2.0.0-beta1) - en to cy translation catalogue (13 entries)

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Location
cy: Lleoliad

en: Height
cy: Uchder

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Location field
cy: Maes lleoliad
