Mapsemble (2.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Author
fr: Auteur

en: unknown
fr: inconnu

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Location
fr: Emplacement

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Height
fr: Hauteur

en: Store
fr: Boutique

en: here
fr: ici

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Location field
fr: Champ emplacement

en: Map
fr: Carte

en: Changed
fr: Modifié

en: Machine name
fr: Nom système

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Formatter
fr: Outil de mise en forme

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Bundle
fr: Type

en: Card
fr: Fiche

en: Maps
fr: Cartes

en: Formatter settings
fr: Paramétrage de l'outil de mise en forme

en: Field mappings
fr: Correspondances de champ

en: Stores
fr: Boutiques

en: Field formatters
fr: Formateurs de champ

en: Display modes
fr: Modes d'affichage

en: Administer stores
fr: Administrer les boutiques
