Mapsemble (2.0.0-beta1) - en to ur translation catalogue (14 entries)

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Description
ur: وضاحت

en: Image
ur: تصویر

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Drupal
ur: ڈروپل

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل
