Mapsemble (2.0.0-beta2) - en to da translation catalogue (28 entries)

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: unknown
da: ukendt

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Created
da: Oprettet

en: Client ID
da: Klient ID

en: Location
da: Lokation

en: Field name
da: Feltnavn

en: Height
da: Højde

en: Store
da: Butik

en: here
da: her

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Location field
da: Lokationsfelt

en: Map
da: Knyt

en: Changed
da: Ændret

en: Machine name
da: Internt navn

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Formatter
da: Formatering

en: Entity type
da: Entity-type

en: Card
da: Kort

en: Formatter settings
da: Indstillinger for formatering

en: Field mappings
da: Feltkoblinger

en: Field formatters
da: Formateringsenheder for felter
