Mapsemble (2.0.0-beta2) - en to el translation catalogue (24 entries)

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Description
el: Περιγραφή

en: Image
el: Εικόνα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: View
el: Προβολή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Height
el: Ύψος

en: Store
el: Κατάστημα

en: here
el: εδώ

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Map
el: Χάρτης

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Field formatters
el: Μορφοποιητές πεδίου

en: Display modes
el: Τρόποι προβολής
