Mapsemble (2.0.0-beta2) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: توضیحات

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Drupal
fa: دروپال

en: Location
fa: مکان

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Height
fa: ارتفاع

en: Store
fa: فروشگاه

en: here
fa: اینجا

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Map
fa: نقشه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Stores
fa: فروشگاه ها

en: Field formatters
fa: قالب‌بندهای فیلد

en: Display modes
fa: حالت‌های نمایشی
