Mapsemble (2.0.0-beta2) - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: unknown
oc: desconegut

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Location
oc: Emplaçament

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Height
oc: Nautor

en: here
oc: aicí

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Changed
oc: Modificat

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Formatter
oc: Aisina de mesa en forma

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet
