Mapsemble (2.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: unknown
uk: невідомо

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: Client ID
uk: ID клієнта

en: Location
uk: Місце розташування

en: Field name
uk: Назва поля

en: Height
uk: Висота

en: Store
uk: Магазин

en: here
uk: тут

en: Authored on
uk: Створено

en: Map
uk: Мапа

en: Changed
uk: Змінено

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Popup
uk: Спливні

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Formatter
uk: Форматер

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundle
uk: Пакет

en: Card
uk: Картка

en: Maps
uk: Карти

en: Restaurant
uk: Ресторан

en: Formatter settings
uk: Налаштування форматера

en: Field mappings
uk: Відповідності полів

en: Client Secret
uk: Пароль клієнта

en: Stores
uk: Магазини

en: Height: @height
uk: Висота: @height

en: Field formatters
uk: Форматери полів

en: Display modes
uk: Режими відображення

en: Administer stores
uk: Адміністрування магазинів
