Mapsemble (2.0.0-beta3) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: unknown
pt: desconhecido

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Location
pt: Localização

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Height
pt: Altura

en: Store
pt: Loja

en: here
pt: aqui

en: Authored on
pt: Criado em

en: Map
pt: Mapa

en: Changed
pt: Alterado

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Formatter
pt: Formatador

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Card
pt: Cartão

en: Maps
pt: Mapas

en: Add map
pt: Adicionar mapa

en: Formatter settings
pt: Configurações do formatador.

en: Field mappings
pt: Mapeamentos de campo

en: Stores
pt: Lojas

en: Field formatters
pt: Formatadores de campo

en: Display modes
pt: Modos de exibição personalizados
