Mapsemble (2.0.0) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Field name
hu: Mező neve

en: Height
hu: Magasság

en: here
hu: ide

en: Location field
hu: Hely mező

en: Map
hu: Térkép

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Popup
hu: Felugró

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Formatter
hu: Formázó

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Card
hu: Kártya

en: Maps
hu: Térképek

en: Formatter settings
hu: Formázó beállításai

en: Field mappings
hu: Mező leképezések

en: Field formatters
hu: Mező formázók

en: Display modes
hu: Megjelenítési módok
