Mapsemble (2.0.0) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: unknown
it: sconosciuto

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Field name
it: Nome del campo

en: Height
it: Altezza

en: here
it: qui

en: Location field
it: Campo ubicazione

en: Map
it: Mappa

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Formatter
it: Formattatore

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Maps
it: Mappe

en: Formatter settings
it: Impostazioni del formatter

en: Field mappings
it: Mappatura campi

en: Field formatters
it: Formattatori di campo

en: Display modes
it: Modalità visualizzazione
