Mapsemble (2.0.0) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Field name
ja: フィールド名

en: Height
ja: 高さ

en: here
ja: こちら

en: Location field
ja: 場所フィールド

en: Map
ja: 地図

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Popup
ja: ポップアップ

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Formatter
ja: フォーマッター

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Card
ja: カード

en: Formatter settings
ja: フォーマッター設定

en: Field mappings
ja: フィールドマッピング

en: Field formatters
ja: フィールドフォーマッター

en: Display modes
ja: ディスプレイモード
