Mapsemble (2.0.0) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: unknown
nl: onbekend

en: Settings
nl: Instellingen

en: Client ID
nl: Klant-ID

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Height
nl: Hoogte

en: here
nl: hier

en: Location field
nl: Locatieveld

en: Map
nl: Landkaart

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Formatter
nl: Opmaakhulpmiddel

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: Card
nl: Kaart

en: Maps
nl: Mappen

en: Formatter settings
nl: Instellingen van opmaakhulpmiddel

en: Field mappings
nl: Veld toewijzingen

en: Height: @height
nl: Hoogte: @height

en: Field formatters
nl: Veld-formatters

en: Display modes
nl: Weergavemodi
