Mapsemble (2.0.0-beta3) - en to he translation catalogue (29 entries)

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Description
he: תיאור

en: unknown
he: אחר

en: Image
he: תמונה

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: View
he: צפיה

en: Updated
he: עודכן

en: Created
he: נוצר

en: Drupal
he: דרופל

en: Location
he: מיקום

en: Field name
he: שם שדה

en: Height
he: גובה

en: Store
he: חנות

en: Authored on
he: בתאריך

en: Location field
he: שדה מיקום

en: Map
he: מפה

en: Changed
he: השתנה

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Popup
he: פופאפ

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Formatter
he: פורמט

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Bundle
he: חבילה

en: Card
he: קלף

en: Field formatters
he: פורמטרים לשדות

en: Display modes
he: מצבי תצוגה
