Mapsemble (2.0.0-beta3) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: unknown
hi: अज्ञात

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Drupal
hi: ड्रूपल

en: Location
hi: स्थान

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Store
hi: स्टोर

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Map
hi: नक्शा

en: Changed
hi: बदल गया

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Card
hi: कार्ड

en: Field formatters
hi: क्षेत्र प्रारूपक
