Mapsemble (2.0.0-beta3) - en to ru translation catalogue (38 entries)

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Description
ru: Описание

en: unknown
ru: неизвестный

en: Image
ru: Изображение

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Created
ru: Создано

en: Client ID
ru: ID клиента

en: Location
ru: Место

en: Field name
ru: Имя поля

en: Height
ru: Высота

en: Store
ru: Магазин

en: here
ru: здесь

en: Authored on
ru: Создан в

en: Location field
ru: Поле местоположения

en: Map
ru: Карта

en: Changed
ru: Изменение

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Popup
ru: Всплывающее окно

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Formatter
ru: Форматер

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: The configuration has been updated.
ru: Настройки были изменены.

en: Bundle
ru: Набор

en: Card
ru: Карточка

en: Maps
ru: Карты

en: Add map
ru: Добавить карту

en: Restaurant
ru: Ресторан

en: Formatter settings
ru: Настройки форматера

en: Field mappings
ru: Соотвествие полей

en: Client Secret
ru: Пароль клиента

en: Stores
ru: Магазины

en: Field formatters
ru: Форматтеры поля

en: Display modes
ru: Режимы отображения
