Mapsemble (2.0.0-beta3) - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Location
tr: Konum

en: Field name
tr: Alan adı

en: Height
tr: Yükseklik

en: Store
tr: Mağaza

en: here
tr: buraya

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Map
tr: Harita

en: Changed
tr: Değişti

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Popup
tr: Açılır pencere

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Formatter
tr: Biçimleyici

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Card
tr: Kart

en: Formatter settings
tr: Biçimleyici ayarları

en: Field mappings
tr: Alan eşlemeleri

en: Field formatters
tr: Alan biçimleyicileri

en: Display modes
tr: Görünüm modları
