Mapy.com (1.0.1) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Language
de: Sprache

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Date
de: Datum

en: None
de: Keine

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Basic
de: Basis

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Longitude
de: Längengrad

en: Maximum zoom
de: Maximaler Zoom

en: Minimum zoom
de: Minimaler Zoom

en: Map type
de: Kartentyp

en: Top left
de: Oben links

en: Top right
de: Oben rechts

en: Bottom right
de: Unten rechts

en: Bottom left
de: Unten links

en: Service unavailable
de: Dienst nicht verfügbar

en: Loading...
de: Wird geladen...

en: Not configured
de: Nicht konfiguriert

en: About
de: Über

en: Meta data
de: Metadaten

en: Default Language
de: Standard-Sprache

en: Width: @width
de: Breite: @width

en: Height: @height
de: Höhe: @height

en: No location has been selected yet for required field %field.
de: Für das erforderliche Feld %field wurde noch kein Standort ausgewählt.
