Markdown (3.0.0-rc2) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Settings
ro: Setări

en: Insert
ro: Inserare

en: Top
ro: Sus

en: Path
ro: Cale

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Titles
ro: Titluri

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: User
ro: Utilizator

en: Configure
ro: Configurează

en: Link Title
ro: Titlu Legătură

en: Host
ro: Gazdă

en: Up to date
ro: Actualizat

en: Table
ro: Tabel

en: Attributes
ro: Atribute

en: Allow
ro: Permite

en: Override
ro: Înlocuieşte

en: Position
ro: Poziţie

en: Operation
ro: Operație

en: Query
ro: Interogare

en: Map
ro: Hartă

en: Style
ro: Stil

en: URI
ro: URL

en: Relative
ro: Relativă

en: Identifier
ro: Identificator

en: Set as default
ro: Setați ca implicit

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: External links only
ro: Doar legături externe

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Internal links only
ro: Doar legături interne

en: Allowed HTML
ro: HTML permis

en: Entity Type ID
ro: ID-ul tipului de entitate
