Markdown (3.0.0-rc3) - en to nl translation catalogue (57 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: URLs
nl: URL's

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Scheme
nl: Schema

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Weight
nl: Gewicht

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Insert
nl: Invoegen

en: Top
nl: Bovenaan

en: Path
nl: Pad

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Titles
nl: Titels

en: Before
nl: Voor

en: After
nl: Na

en: User
nl: Gebruiker

en: Configure
nl: Instellen

en: Link Title
nl: Linktitel

en: Up to date
nl: Actueel

en: Table
nl: Tabel

en: Attributes
nl: Attributen

en: Allow
nl: Toestaan

en: Override
nl: Overschrijven

en: Position
nl: Positie

en: Latest
nl: Nieuwste

en: Operation
nl: Bewerking

en: Port
nl: Poort

en: Footnotes
nl: Voetnoten

en: Map
nl: Landkaart

en: Style
nl: Stijl

en: Relative
nl: Relatief

en: Identifier
nl: Identificatiemiddel

en: Flat
nl: Plat

en: Set as default
nl: Instellen als standaard

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Warning message
nl: Waarschuwingsbericht

en: External Links
nl: Externe links

en: Experimental
nl: Experimenteel

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: External links only
nl: Alleen externe links

en: Mentions
nl: Vermeldingen

en: Status message
nl: Statusbericht

en: No links
nl: Geen links

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: overridden
nl: overschreven

en: Internal links only
nl: Alleen interne links

en: Allowed HTML
nl: Toegestane HTML

en: Link Class
nl: Linkklasse

en: Entity Type ID
nl: Entiteitstype-ID

en: Entity Label
nl: Entiteitslabel
