Markdown (3.0.0) - en to fa translation catalogue (46 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: Password
fa: گذرواژه

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Top
fa: بالا

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Titles
fa: عناوین

en: Before
fa: قبل از

en: After
fa: بعد

en: User
fa: کاربر

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Link Title
fa: عنوان پیوند

en: Host
fa: میزبان

en: Up to date
fa: به‌روز

en: Table
fa: جدول

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Allow
fa: اجازه دادن

en: Override
fa: بازنویسی

en: Position
fa: موقعیت

en: Operation
fa: عملکرد

en: Port
fa: درگاه

en: Query
fa: پرس و جو

en: Map
fa: نقشه

en: Style
fa: سبک

en: Relative
fa: نسبی

en: Parser
fa: تجزیه‌گر

en: Identifier
fa: شناسه

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Development Release
fa: انتشار در حال توسعه

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Weight for @title
fa: وزن @title
