Markdown (3.0.0) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: URLs
hi: यूआरएल

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Top
hi: ऊपर

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Before
hi: पहले

en: After
hi: बाद में

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Host
hi: होस्ट

en: Up to date
hi: आधुनिक

en: Table
hi: तालिका

en: Attributes
hi: गुण

en: Allow
hi: अनुमति दें

en: Position
hi: स्थान

en: Operation
hi: काम

en: Port
hi: पोर्ट

en: Map
hi: नक्शा

en: Style
hi: अंदाज

en: URI
hi: यूआरआइ

en: Parser
hi: पार्सर

en: Identifier
hi: पहचान

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
