Markdown (3.0.0) - en to hr translation catalogue (38 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: URLs
hr: URLovi

en: Edit
hr: Uredi

en: None
hr: Nema

en: Password
hr: Lozinka

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Settings
hr: Postavke

en: Insert
hr: Umetni

en: Path
hr: Putanja

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Before
hr: Prije

en: After
hr: Nakon

en: User
hr: Korisnik

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Link Title
hr: Naslov linka

en: Host
hr: Poslužitelj

en: Up to date
hr: Svježe

en: Table
hr: Tablica

en: Attributes
hr: Atributi

en: Allow
hr: Dozvoli

en: Override
hr: Nadvladaj

en: Position
hr: Pozicija

en: Operation
hr: Operacija

en: Style
hr: Stil

en: Parser
hr: Rasčlanitelj

en: Error message
hr: Poruka greške

en: Development Release
hr: Razvojno izdanje

en: Warning message
hr: Poruka upozorenja

en: Status message
hr: Poruka statusa

en: Weight for @title
hr: Težina za @title
