Markdown (3.1.0) - en to ar translation catalogue (51 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: العمليات

en: Type
ar: النوع

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: URLs
ar: روابط

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Scheme
ar: مخطط

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Insert
ar: أدرج

en: Top
ar: الأعلى

en: URL
ar: عنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Titles
ar: العناوين

en: Before
ar: قبل

en: After
ar: بعد

en: User
ar: مستخدم

en: Configure
ar: ضبط

en: Link Title
ar: عنوان الرابط

en: Host
ar: المستضيف

en: Up to date
ar: مُحدَّث

en: Table
ar: جدول

en: Attributes
ar: سمات

en: Allow
ar: سماح

en: Override
ar: تجاوز

en: Position
ar: الوضع

en: Latest
ar: أحدث

en: Operation
ar: عملية

en: Port
ar: منفذ

en: Query
ar: استفسار

en: Map
ar: خريطة

en: Style
ar: نمط

en: Parser
ar: المحلل

en: Identifier
ar: المعرف

en: Set as default
ar: تعيينه كافتراضي

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Experimental
ar: تجريبي

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: External links only
ar: روابط خارجية فقط

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title
