Markdown (3.1.0) - en to pt translation catalogue (59 entries)

en: Title
pt: Título

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: URLs
pt: os URL

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Scheme
pt: Esquema

en: Password
pt: Senha

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Settings
pt: Definições

en: Insert
pt: Inserir

en: Top
pt: Topo

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Titles
pt: Títulos

en: Before
pt: Antes

en: After
pt: Após

en: User
pt: Utilizador

en: Configure
pt: Configurar

en: Link Title
pt: Título da ligação

en: Extensions
pt: Extenções

en: Host
pt: Servidor

en: Up to date
pt: Atualizado

en: Table
pt: Tabela

en: Attributes
pt: Atributos

en: Allow
pt: Permitir

en: Override
pt: Substituir

en: Position
pt: Posição

en: Latest
pt: Mais recentes

en: Operation
pt: Operação

en: Port
pt: Porta

en: Query
pt: Consulta

en: Map
pt: Mapa

en: Marker
pt: Marcador

en: Style
pt: Estilo

en: Not Installed
pt: Não instalado

en: Relative
pt: Relativo

en: Upgrade to
pt: Atualize para

en: Parser
pt: Analisador

en: Identifier
pt: Identificador

en: Set as default
pt: Definir como padrão

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Symbol
pt: Símbolo

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: External links only
pt: Apenas ligações externas

en: Status message
pt: Mensagem de estado

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Internal links only
pt: Apenas links internos

en: Allowed HTML
pt: HTML permitido

en: Entity Type ID
pt: ID do tipo de entidade

en: Confirm Operation
pt: Confirmar Operação

en: Open in a New Window
pt: Abrir uma nova janela
