Markdown (3.1.0) - en to uk translation catalogue (77 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: URLs
uk: URL-адреси

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Scheme
uk: Схема

en: Password
uk: Пароль

en: Weight
uk: Вага

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Insert
uk: Вставити

en: Top
uk: Зверху

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Titles
uk: Заголовки

en: Before
uk: Перед

en: After
uk: Після

en: User
uk: Користувач

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Link Title
uk: Заголовок посилання

en: Safe Mode
uk: Безпечний режим

en: Extensions
uk: Додатки

en: Host
uk: Хост

en: Up to date
uk: В актуальному стані

en: Table
uk: Таблиця

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Allow
uk: Дозволити

en: URL Title
uk: Заголовок URL.

en: Override
uk: Перевизначити

en: Position
uk: Позиція

en: Latest
uk: Останнє

en: Operation
uk: Дія

en: Port
uk: Порт

en: Normalize
uk: Нормалізувати

en: Query
uk: Запит

en: Footnotes
uk: Виноски

en: Map
uk: Мапа

en: Marker
uk: Позначка

en: Style
uk: Стиль

en: Not Installed
uk: Не встановлено

en: Relative
uk: Відносний

en: Base Path
uk: Базовий шлях

en: Parser
uk: Аналізатор

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Flat
uk: Плоский

en: Set as default
uk: Встановити базовою

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Symbol
uk: Символ

en: External Links
uk: Зовнішні Посилання

en: Experimental
uk: Експериментальний

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: External links only
uk: Лише зовнішні посилання

en: Mentions
uk: Згадки

en: Fragment
uk: Фрагмент

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: No links
uk: Без посилань

en: Renderer
uk: Відображувач

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Strikethrough
uk: Перекреслений

en: Table Of Contents
uk: Зміст

en: overridden
uk: перевизначено

en: No Referrer
uk: No Referrer (немає посилання)

en: Deprecated
uk: Застаріло

en: Predefined Title
uk: Попередньо визначений заголовок

en: Predefined
uk: Попередньо визначено

en: Internal links only
uk: Лише внутрішні посилання

en: Allowed HTML
uk: Дозволений HTML

en: Entity Type ID
uk: ID типу сутності
