Markdown (8.x-1.1) - en to sv translation catalogue (8 entries)

en: Not found
sv: Hittades ej

en: Input filters
sv: Inmatningsfilter

en: Markdown filter tips
sv: Filtertips för Markdown

en: Quick Tips:<ul>
          <li>Two or more spaces at a line's end = Line break</li>
          <li>Double returns = Paragraph</li>
          <li>*Single asterisks* or _single underscores_ = <em>Emphasis</em></li>
          <li>**Double** or __double__ = <strong>Strong</strong></li>
          <li>This is [a link](http://the.link.example.com "The optional title text")</li>
          </ul>For complete details on the Markdown syntax, see the <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax">Markdown documentation</a> and <a href="http://michelf.com/projects/php-markdown/extra/">Markdown Extra documentation</a> for tables, footnotes, and more.
sv: Snabbtips:<ul> <li>Två eller fler mellanslag vid radens slut = Enkel radbrytning</li> <li>Dubbla returtryckningar = Paragraf</li> <li>*Enkla asterisker* eller _enkla understreck_ = <em>Kursiv stil</em></li> <li>**Dubbla asterisker** eller __dubbla understreck__ = <strong>Fet stil</strong></li> <li>Detta är [en länk](http://www.example.com "Valfri titeltext")</li> </ul>För kompletta detaljer om Markdown-syntax, se <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax">Markdown documentation</a> och <a href="http://michelf.com/projects/php-markdown/extra/">Markdown Extra documentation</a> för tabeller, fotnoter, med mera.

en: You can use <a href="@filter_tips">Markdown syntax</a> to format and style the text. Also see <a href="@markdown_extra">Markdown Extra</a> for tables, footnotes, and more.
sv: Du kan använda <a href="@filter_tips">Markdown-syntax</a> för att formatera och dekorera texten. Se även <a href="@markdown_extra">Markdown Extra</a> för tabeller, fotnoter, med mera.

en: 
    ## Header 2 ##
    ### Header 3 ###
    #### Header 4 ####
    ##### Header 5 #####
    (Hashes on right are optional)
    
    Link [Drupal](http://drupal.org)
    
    Inline markup like _italics_,
     **bold**, and `code()`.
    
    > Blockquote. Like email replies
    >> And, they can be nested
    
    * Bullet lists are easy too
    - Another one
    + Another one
    
    1. A numbered list
    2. Which is numbered
    3. With periods and a space
    
    And now some code:
        // Code is indented text
        is_easy() to_remember();
sv: 
    ## Rubrik 2 ##
    ### Rubrik 3 ###
    #### Rubrik 4 ####
    ##### Rubrik 5 #####
    (Nummertecknen på höger sida är valfria)
    
    Länk [Drupal](http://drupal.org)
    
    Löpande uppmärkning som _kursiv_,
    **fet** och `code()`.
    
    > Blockcitat. Som i e-postsvar
    >> Och de kan vara inbäddade i varandra
    
    * Punktlistor är också enkla
    - En till
    + En till
    
    1. En numrerad lista
    2. Som är numrerad
    3. Med punkter och ett mellanslag
    
    Och nu lite kod:
        // Kod är indragen text
        är_enkelt() att_minnas();

en: Markdown filter
sv: Markdown-filter

en: Directory @path was created
sv: Katalog @path skapades
