Markdown (8.x-2.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: Images
cy: Delweddau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Links
cy: Dolenni

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Node
cy: Nod

en: Code
cy: côd

en: General
cy: Cyffredinol

en: View user profile.
cy: Gweld proffil defnyddiwr

en: Deleted
cy: Wedi ei ddileu

en: Greater than
cy: Yn fwy na

en: Less than
cy: Yn llai na

en: Paragraph one.
cy: Paragraff un.

en: Paragraph two.
cy: Paragraff dau.

en: Emphasized
cy: Pwysleisiol

en: Coded
cy: Cod

en: Block quoted
cy: Bloc a ddyfynnwyd

en: First item
cy: Eitem gyntaf

en: Second item
cy: Ail eitem

en: Quotation mark
cy: Marc dyfyniad
