Markdown (8.x-2.0-alpha1) - en to el translation catalogue (32 entries)

en: Images
el: Εικόνες

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: User
el: Χρήστης

en: Node
el: Κόμβος

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Code
el: Κωδικός

en: General
el: Γενικά

en: View user profile.
el: Προβολή προσωπικού προφίλ.

en: Deleted
el: Διαγραμμένο

en: Lists
el: Λίστες

en: Entity
el: Οντότητα

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Title text
el: Κείμενο τίτλου

en: Parser
el: Αναλυτής

en: External links only
el: Εξωτερικοί σύνδεσμοι μόνο

en: Paragraph one.
el: Παράγραφος ένα.

en: Paragraph two.
el: Παράγραφος δύο.

en: Emphasized
el: Με έμφαση

en: Coded
el: Κώδικας προγράμματος

en: Block quoted
el: Απόσπασμα

en: First item
el: Πρώτο στοιχείο

en: Second item
el: Δεύτερο στοιχείο

en: Ampersand
el: Σύμβολο "&"

en: Quotation mark
el: Εισαγωγικό

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
el: Οι περισσότεροι ασυνήθιστοι χαρακτήρες μπορούν να πληκτρολογούνται απευθείας χωρίς πρόβλημα.

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="@html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
el: Αν συναντήσετε πρόβλημα, δοκιμάστε να χρησιμοποιήσετε οντότητες χαρακτήρων της HTML. Μια κοινή περίπτωση είναι να πληκτρολογείτε &amp;amp; για ένα χαρακτήρα &amp;. Για ένα πλήρη κατάλογο των οντοτήτων της HTML ανατρέξτε στη σελίδα των <a href="@html-entities">οντοτήτων</a> Μερικοί από τους διαθέσιμους χαρακτήρες είναι:

en: Cent
el: Λεπτά

[ctx: Font weight]
en: Strong
el: Ισχυρό
    στο πλαίσιο: Βαρύτητα γραμματοσειράς

en: HTML Entities
el: Οντότητες HTML
